Duyuru
»
»
Beğenilen Yazılar
OST Maili PST’ye çevirmek

Outlook tarafından kullanılan iki tür Outlook Veri Dosyası vardır. Çoğu hesap için Outlook Veri Dosyası (.pst) kullanılır. Microsoft Exchange Server hesabı kullanıyorsanız, öğeleriniz genellikle posta sunucusuna teslim edilir ve oraya kaydedilir. Posta sunucusuna bağlanamadığınızda bile iletilerinizle çalışmanıza olanak tanımak için, bilgisayarınızda çevrimdışı Outlook Veri Dosyası (.OSB) adı verilen ikinci bir veri dosyası türü saklanır.

Outlook veri dosyalarının iki türü arasındaki başlıca farklar şunlardır:

Outlook Veri Dosyaları (.pst) POP3, IMAP ve web tabanlı posta hesapları için kullanılır. Bilgisayarınızdaki Outlook klasörlerinin ve Exchange hesapları gibi öğelerin arşivini veya yedeğini oluşturmak istediğinizde ek .pst dosyaları oluşturup kullanmalısınız.

 

Exchange hesabınız varsa, çevrimdışı çalışmak veya varsayılan Önbelleğe Alınmış Exchange Modu’nu kullanmak istediğinizde Outlook Veri Dosyaları (.ost) kullanılır. Bu türde veri dosyası ayrıca Outlook.com (eski adı Hotmail) için Outlook Bağlayıcısı ile kurulan hesaplarda da kullanılır. Outlook Veri Dosyaları (.ost) her zaman posta sunucusunda saklanan öğelerin kopyalarını içerir ve Outlook Veri Dosyaları (.pst) gibi yedeklenmeleri gerekmez.

 

OST uzantılı maili, açabilmek için PST uzantısına sahip olması gerekmekte.Aşağıdaki programla bunu yapmanız münkün fakat bazen türkçe karakter sorunu çıkabiliyor.

 

Ost to pst convert portable: https://yadi.sk/d/qf4sovksuiutx

Yorumlar (Toplam: 0) Sıralama:
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.
Yorum Yaz
Onay kodu Değiş